linnanoored

Kooliteatrite festival tähistab 35. toimumisaastat

8.-10. aprillil koguneb Rakvere Teatrimajas Eesti kooliteatrite paremik, et tähistada “35 aastat bussisõite” – ehk vabariiklik kooliteatrite festival tuleb taas,  tänavu juba kolmekümne viiendat korda. Festivali korraldavad Rakvere kooliteatrid ja Eesti Harrastusteatrite liit.

Kooliteatrite festival on üks väheseid festivale, mis toimub pea iga aasta erinevas linnas. Seda just seepärast, et noorte tehtu kindlasti igasse Eestimaa paika jõuaks ja võimalikult paljud teatriga tegelevad koolinoored saaksid osa ka korraldamise rõõmudest. Kuna festival sai alguse 35 aastat tagasi Rakveres, siis on jäänud toredaks traditsiooniks, et gümnaasiumi astme festival peab juubelit iga viie aasta tagant just seal.

“Nii sai valitud ka tänavune teema “35 aastat bussisõite”, sest ükskõik, kus kooliteatrit parajasti tehakse, kuulub lõbus bussisõit alati festivali juurde,” ütles korraldaja Tiina Rumm.

Praegusel käivad maakondades alles eelvoorud, kus selgub, kes sõidab Rakverre just nende maakonda esindama.

Kuid juba on selge, et Viljandimaad esindab  Abja koolinoorte näitetrupp, Jõgevamaad Jõgeva Liblikapüüdja, Ida-Virumaad Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium, Saaremaad Saaremaa Ühisgümnaasiumi Krevera ja Tartu linna Tartu Waldorfgümnaasiumi huvikooli 9.-12.klasside näitering. Kuna traditsioonide kohaselt võivad korraldaja linna esindada kõik trupid, kes selleks vähegi valmis on, siis Rakverest astuvad lavale Rakvere Linnanoorte Näitetrupp, Rakvere Reaalgümnaasiumi Karla ning Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel.

Kõiki festivali etendusi vaatab ja annab tagasisidet professionaalne žürii. Publikule on etendused tasuta ja vaatama on oodatud kõik.

Festivali toimumisele aitavad kaasa Eesti Kultuurkapital, Rakvere linn, Haridus- ja teadusministeerium, Eesti Harrastusteatrite liit, Rakvere Reaalgümnaasium, Rakvere Gümnaasium, Rakvere Teater, Rakvere Rahvamaja.

 

Lisainfo:

Tiina Rumm

+372 5025134

tiinarumm@hotmail.com

 

Birgit Remiküll

+372 56999680

birgit.remikyll@gmail.com