Dirigendid ELENE ALTMÄE ja SANDER TAMM

Proovid iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval kell 10 Rakvere Rahvamajas

Kontakt: info@poistekoor.ee

www.poistekoor.ee

Virumaa Poistekoor sündis koos uue Eesti Vabariigiga 1991, aastal novembrikuus ja isadepäeval pealegi. Nõnda tähendusliku ja võimsa alguse puhul ei saanudki edaspidi teistpidi kujuneda, kui et koorist sai Virumaa muusika lipulaev, maakonna esinduskollektiiv.

Algus oli siiski raske. Kohe tabas koori bensiinikriis ja siis rahareformikriis. Ainult laulukriisi ei tulnud. Poisid käisid läbi lume, metsa ja üle põldude jalgsi mitmeid kilomeetreid, et aga laulma jõuda. Kaks esimest aastat lauldi ainult väikeste poistega kolmehäälseid laule, dirigentidega Terje Silla ja Raivo Narits. Kolmandast aastast moodustus koorile häälemurde läbi teinud poistest meesrühm ning edasi lauldigi juba klassikalise segakoorina peadirigendi Hirvo Surva käe all. Sellest meesrühmast omakorda kasvas välja Virumaa Noorte Meeskoor.

Koori päevik tahab rääkida meile mõnest huvitavast arvust: 372 päeva on kulunud lauluproovide peale – keskmiselt 61 päeva aastas, lavalaudadele on satutud 298 korral, kogu selle aja jooksul on ära kulutatud 2 paari esinemisriideid ja 2 paari on veel alles, 13 välisreisi 16 riiki, 15 aasta jooksul on kooris laulnud 548 laulupoissi. Samuti räägib päevik veel, et koos käiakse 2 korda kuus ja tehakse tõelised pikad teomehepäevad. Nende päevade vilju maitsevad kuulajad keskmiselt 25-30 korda aastas. Kõige karmim aeg on jõuluaeg, sest kõik tahavad sellel ajal inglikoori kuulda saada. Kunagi ei unustata ka emadepäeva, vabariigi aastapäeva ega muid tähtsaid sündmuseid. Koor on oodatud esineja maavanema, linnapeade pidulikel vastuvõttudel, juubeliüritustel, on laulupeod ja kontsertreisil.

Koori populaarsus on viinud nähtuseni, kus kõik kontserdid on ette tellitud, toimub teenuse pakkumine tellijatele, kõiki tellimusi polegi võimalik rahuldada, sest neid on nii palju.
Kui kool ära lõpeb ja vaheajad käes, siis teevad need poisid aastast-aastasse kõige kõvemat laulutööd.

2003. a üleriigilisel poistekooride võistulaulmisel Tallinnas sai koor B grupis I koha.

Koori ees seisavad andekad dirigendid: peadirigent Andrus Siimon ja abiks talle Linda Gordejev ning Helene Altmäe, koori selja taga aga tegija Virumaa kultuurielus, Ello Odraks, kes poiste elu vahel ilusaks ja vahel ka valusaks teeb, sest Virumaa Poistekoor pole mitte ainult laululiit, vaid elustiil, kus latti ei langetata.

Virumaa Poistekoori eeskujul on loodud Ida-Virumaa ja Järvamaa Poistekoor. Loodame ja usume, et kokkuvõttes see tegevus tähendab tulevikulaulupidudel täit laulukaarealust, kui välja hüütakse meeskoorid.

Koori direktor: Ello Odraks